BK-LPJ-100SP
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
BK-LPJ-100SP
Descrizione:
LOW-PEAK CLASS J T/D
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Slow Blow
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 300kA AC, 100kA DC
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.130" Dia x 2.630" L (28.70mm x 66.80mm)
Product Status Active
Series -
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 600 VAC