Casa / Fuses / BK/MAX-60ID
minImg
BK/MAX-60ID
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
BK/MAX-60ID
Descrizione:
FUSE AUTO 60A 32VDC BLADE MAX
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color Blue
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.150" L x 0.350" W x 0.850" H (29.21mm x 8.89mm x 21.59mm)
Product Status Active
Series MAX
Voltage Rating - DC 32 V