Casa / Speakers / BLS2828-12-08H11
minImg
BLS2828-12-08H11
BeStar Technologies, Inc.
Prodotto No:
BLS2828-12-08H11
Descrizione:
SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 84DB
In magazzino : 30
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 5
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Frequency Range 0 Hz ~ 20 kHz
Shape Square
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Termination Solder Pads
Size / Dimension 1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series BLS
Type General Purpose
Power - Rated 2 W
Technology Magnetic
Power - Max 2.5 W
Frequency - Self Resonant 400Hz
Mfr BeStar Technologies, Inc.
Material - Cone Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Port Location Top
Package Box
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 84.00
Efficiency - Testing 100mW/100mm