BMS300-DDT-P
Autonics USA
Prodotto No:
BMS300-DDT-P
Produttore:
Autonics USA
Descrizione:
SENSOR, PHOTO, DIFFUSE REFLECTIV
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (TA)
Ingress Protection -
Response Time 1ms
Sensing Distance 11.811" (300mm)
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Infrared (940nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BMS
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Autonics USA
Cable Length 78.7" (2000.00mm)