BMVK500ADA1R5MD60G
Chemi-Con
Prodotto No:
BMVK500ADA1R5MD60G
Descrizione:
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1.5 µF