Casa / Fuses / BP/ATM-10ID
minImg
BP/ATM-10ID
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
BP/ATM-10ID
Descrizione:
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC 1=2 PCS
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Response Time Fast Blow
Color Red
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.430" L x 0.150" W x 0.350" H (10.92mm x 3.81mm x 8.90mm)
Product Status Active
Series ATM
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Blade, Miniature
Voltage Rating - AC 32 V