BP/FRN-R-45
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
BP/FRN-R-45
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 45A 250VAC/125VDC
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 45A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.810" Dia x 3.00" L (20.57mm x 76.20mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series Fusetron™ FRN
Voltage Rating - DC 125 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC