Casa / IGBT Modules / BSM150GD60DLCBOSA1
minImg
BSM150GD60DLCBOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BSM150GD60DLCBOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 180 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 150A
Package / Case Module
Power - Max 570 W