Casa / IGBT Modules / BSM15GD120DN2E3224BDLA1
minImg
BSM15GD120DN2E3224BDLA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BSM15GD120DN2E3224BDLA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 25 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3V @ 15V, 15A
Package / Case Module
Power - Max 145 W