Casa / TRIACs / BT131-800D,116
minImg
BT131-800D,116
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT131-800D,116
Descrizione:
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 5 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 3 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 800 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1 A
Base Product Number BT131
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 12.5A, 13.8A