Casa / TRIACs / BT137S-800E,118
minImg
BT137S-800E,118
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT137S-800E,118
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
TRIAC SENS GATE 800V 8A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A
Base Product Number BT137
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A