Casa / TRIACs / BT139X-600,127
minImg
BT139X-600,127
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BT139X-600,127
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
TO-220F
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NOW WEEN - BT139X-600 - 4 QUADRA
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 45 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 155A, 170A