Casa / SCRs / BT148-600R,127
minImg
BT148-600R,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT148-600R,127
Pacchetto:
SOT-82-3
Descrizione:
SCR 600V 4A SOT82-3
In magazzino : 9560
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 6 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 µA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.8 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 2.5 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-82-3
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case SOT-82
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Base Product Number BT148
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 35A, 38A