Casa / SCRs / BT151S-650L,118
minImg
BT151S-650L,118
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT151S-650L,118
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
SCR 650V 12A DPAK
In magazzino : 5000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.5 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Voltage - Off State 650 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BT151
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 132A