Casa / SCRs / BT151U-500C,127
minImg
BT151U-500C,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT151U-500C,127
Pacchetto:
I-PAK
Descrizione:
SCR 500V 12A IPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 15 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.5 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package I-PAK
Voltage - Off State 500 V
Series -
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BT151
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 110A