Casa / SCRs / BT151X-650LTNQ
minImg
BT151X-650LTNQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT151X-650LTNQ
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
SCR 650V 12A TO220F
In magazzino : 15831
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 1 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.5 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 650 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BT151
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 132A