Casa / SCRs / BT151X-800R/DG,127
minImg
BT151X-800R/DG,127
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BT151X-800R/DG,127
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
TO-220F
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NOW WEEN - BT151X-800R - SILICON
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 15 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.5 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 132A