Casa / SCRs / BT151Y-650LTNQ
minImg
BT151Y-650LTNQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT151Y-650LTNQ
Pacchetto:
IITO-220E
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
BT151Y-650LTN/IITO220/STANDARD M
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 1 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.5 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package IITO-220E
Voltage - Off State 650 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BT151
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 132A