Casa / SCRs / BT152-500RT,127
minImg
BT152-500RT,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT152-500RT,127
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
SCR 500V 20A TO220AB
In magazzino : 5950
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 1 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 32 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 13 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 500 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 20 A
Base Product Number BT152
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 200A, 220A