Casa / SCRs / BT152B-600R,118
minImg
BT152B-600R,118
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT152B-600R,118
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
SCR 650V 20A D2PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 1 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 32 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 13 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Voltage - Off State 650 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 20 A
Base Product Number BT152
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 200A, 220A