Casa / SCRs / BT155Z-1200TQ
minImg
BT155Z-1200TQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT155Z-1200TQ
Pacchetto:
TO-3P
Descrizione:
SCR 1.2KV 79A TO3P
In magazzino : 553
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 3 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-3P
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 79 A
Base Product Number BT155
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 650A, 715A