Casa / TRIACs / BT234-600E,127
minImg
BT234-600E,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT234-600E,127
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
TRIAC 4QUAD 35A 600V TO-220AB
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 25 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Base Product Number BT234
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 35A @ 50Hz