Casa / TRIACs / BT234X-600D,127
minImg
BT234X-600D,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT234X-600D,127
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
TRIAC 4QUAD 35A 600V TO-220F
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 6 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Base Product Number BT234
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 35A @ 50Hz