Casa / TRIACs / BTA140-600-0Q
minImg
BTA140-600-0Q
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA140-600-0Q
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
BTA140-600-0/SIL3P/STANDARD MA
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 70 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number BTA140
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 190A, 209A