Casa / TRIACs / BTA2008-600D,412
minImg
BTA2008-600D,412
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA2008-600D,412
Descrizione:
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 10 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 800 mA
Base Product Number BTA2008
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 9A, 10A