Casa / TRIACs / BTA203-800CT/L01EP
minImg
BTA203-800CT/L01EP
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA203-800CT/L01EP
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
BTA203-800CT/SOT54/STANDARD MARK
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 30 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr WeEn Semiconductors
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 3 A
Base Product Number BTA203
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 27A, 30A