Casa / TRIACs / BTA203-800ETQP
minImg
BTA203-800ETQP
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA203-800ETQP
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
PLANAR PASSIVATED HIGH COMMUTATI
In magazzino : 9886
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 3 A
Base Product Number BTA203
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 27A, 30A