Casa / TRIACs / BTA204W-600C,135
minImg
BTA204W-600C,135
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA204W-600C,135
Pacchetto:
SC-73
Descrizione:
TRIAC 600V 1A SC73
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SC-73
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1 A
Base Product Number BTA204
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 10A, 11A