Casa / TRIACs / BTA206X-800CT/L01,
minImg
BTA206X-800CT/L01,
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA206X-800CT/L01,
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
TRIAC 800V 6A TO220F
In magazzino : 7200
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 6 A
Base Product Number BTA206
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 60A, 66A