Casa / TRIACs / BTA208S-800B,118
minImg
BTA208S-800B,118
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA208S-800B,118
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
TRIAC 800V 8A DPAK
In magazzino : 14998
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A
Base Product Number BTA208
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A