Casa / TRIACs / BTA212B-600D,118
minImg
BTA212B-600D,118
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA212B-600D,118
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
TRIAC SENS GATE 600V 12A D2PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTA212
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 95A, 105A