Casa / TRIACs / BTA225-600B,127
minImg
BTA225-600B,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA225-600B,127
Pacchetto:
TO-220AB
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRIAC 600V 25A TO220AB
In magazzino : 29287
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number BTA225
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 190A, 209A