Casa / TRIACs / BTA225B-800BTJ
minImg
BTA225B-800BTJ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA225B-800BTJ
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
BTA225B-800BT/D2PAK/REEL 13" Q
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number BTA225
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 190A, 209A