Casa / TRIACs / BTA312G-600CTQ
minImg
BTA312G-600CTQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA312G-600CTQ
Pacchetto:
I2PAK (TO-262)
Descrizione:
BTA312G-600CT/I2PAK/STANDARD M
In magazzino : 11997
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package I2PAK (TO-262)
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTA312
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 110A