Casa / TRIACs / BTA312X-800CTQ
minImg
BTA312X-800CTQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA312X-800CTQ
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
BTA312X-800CT/TO-220F/STANDARD M
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTA312
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 110A