Casa / TRIACs / BTA316Y-800CTQ
minImg
BTA316Y-800CTQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA316Y-800CTQ
Pacchetto:
IITO-220E
Descrizione:
BTA316Y-800CT/IITO220/STANDARD M
In magazzino : 5890
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 40 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Product Status Active
Supplier Device Package IITO-220E
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 176A