Casa / TRIACs / BTA330Y-800BTQ
minImg
BTA330Y-800BTQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA330Y-800BTQ
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
TRIAC STANDARD 800V 30A TO220-3
In magazzino : 3035
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 75 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 30 A
Base Product Number BTA330
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 270A, 297A