Casa / TRIACs / BTA412Y-600ETQ
minImg
BTA412Y-600ETQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA412Y-600ETQ
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
BTA412Y-600ET SIL3P STANDARD
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 10 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTA412
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 140A, 150A