Casa / TRIACs / BTA412Y-800C,127
minImg
BTA412Y-800C,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA412Y-800C,127
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
TRIAC 800V 12A TO220AB
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTA412
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 140A, 153A