Casa / TRIACs / BTA425X-800BQ
minImg
BTA425X-800BQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA425X-800BQ
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
TRIAC 800V 25A TO220F
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 75 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number BTA425
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 250A, 275A