Casa / TRIACs / BTA425Y-800CTQ
minImg
BTA425Y-800CTQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA425Y-800CTQ
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
TRIAC 800V 25A TO220AB
In magazzino : 9408
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number BTA425
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 250A, 275A