Casa / TRIACs / BTA445Z-800BTQ
minImg
BTA445Z-800BTQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BTA445Z-800BTQ
Pacchetto:
TO-3P
Descrizione:
BTA445Z-800BT/II TO3P/STANDARD
In magazzino : 1700
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 80 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-3P
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 45 A
Base Product Number BTA445
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 450A, 495A