Casa / TRIACs / BTB08-800BW3G
minImg
BTB08-800BW3G
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
BTB08-800BW3G
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
TRIAC 800V 8A TO220AB
In magazzino : 3987
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A
Base Product Number BTB08
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 90A @ 60Hz