Casa / TRIACs / BTB12H-600CW3G
minImg
BTB12H-600CW3G
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
BTB12H-600CW3G
Descrizione:
TRIAC 600V 12A TO220AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 45 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTB12
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A @ 60Hz