Casa / Single FETs, MOSFETs / BUK6213-30C,118-NEX
minImg
BUK6213-30C,118-NEX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK6213-30C,118-NEX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
DPAK
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PFET, 47A I(D), 30V, 0.029OHM, 1
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1108 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19.5 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 14mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2.8V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 47A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V