BUK663R2-40C,118
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK663R2-40C,118
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 100A D2PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8020 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 125 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.2mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2.8V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 204W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V