BUK7107-55AIE,118
NXP Semiconductors
Prodotto No:
BUK7107-55AIE,118
Produttore:
NXP Semiconductors
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NEXPERIA BUK7107 - N-CHANNEL TRE
In magazzino : 2400
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 173
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Current Sensing
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4500 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 116 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 272W (Tc)
Package / Case TO-263-5, D²Pak (4 Leads + Tab), TO-263BB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP Semiconductors
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V