BUK7E13-60E,127
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK7E13-60E,127
Pacchetto:
I2PAK
Descrizione:
MOSFET N-CH 60V 58A I2PAK
In magazzino : 65
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1730 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22.9 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package I2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 96W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 58A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V