BUK7Y13-40B,115
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK7Y13-40B,115
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
LFPAK56, Power-SO8
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 58A LFPAK56
In magazzino : 2775
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1311 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 85W (Tc)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 58A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V