BUK7Y29-40EX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK7Y29-40EX
Pacchetto:
LFPAK56, Power-SO8
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 26A LFPAK56
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 492 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 7.9 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 29mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q100, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 37W (Tc)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 26A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V